KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY
CHODSKO
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 

Chodské slavnosti 2006

Zveme Vás do Domažlic na již 52. ročník Chodských slavností - Vavřinecké pouti, které se v letošním roce konají od 11. do 13. srpna.

Tato téměř nejstarší národopisná slavnost v Čechách nabídne návštěvníkům více než dvacet různých folklorních pořadů (soubory z Čech, Moravy, Německa, Chorvatska, Lotyšska, Švédska a Skotska) a v rámci hlavního programu je připraveno ještě několik novinek, které žánrově doplní programovou nabídku.

Další informace pak naleznete na www.chodskeslavnosti.cz

plakát

Program: 11. až 13. srpen 2006

Slavnostní zahájení festivalu v pátek 11. srpna v 18:00 hod na náměstí před radnicí
Město Domažlice a Městské kulturní středisko Domažlice
HLAVNÍ PROGRAM - Pódim u brány na náměstí
PÁ 11.8.
19.00
OZVĚNY FOLKLORU
Irish Dew, Chodská vlna, 1st Bohemian Highland Pipers, Čankišou
Placený pořad: 60,-Kč

SO 12.8.
9.15
Koncert dechového orchestru žáků ZUŠ Domažlice LIDUŠKA
Vedoucí: Jiří Huřťák
10.30
PODÍVEJTE SE, CO UŽ DOVEDEME!
Dětské soubory na Chodsku a hosté
Režie: Vlastimil Konrády, Moderují: Tereza Mašlová a Zdeněk Vejvoda
12.30
PODLUŽÍ ZPÍVÁ A TANČÍ
Účinkuje: Slovácký krůžek z Tvrdonic, hraje Cimbálová muzika Jožky Severina
14.00
POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO
Národopisný soubor Postřekov a hosté z Chorvatska, Švédska, Lotyšska a 1st Bohemian Highland Pipers
16.30
Koncert dechové hudby KVĚTOVANKA
Moderuje: Josef Pospíšil
18.30
CHODSKÝ KORBEL
Účinkují dechové hudby: Domažličanka, Dupalka, Hájenka, Stavovanka, Vrchovanka, Blaskapell'n Flossenbürg a Květovanka
Režie a průvodní slovo: Josef Pospíšil
23.00
DUDÁCKÉ ŠTANDRLE S CHODSKÝM SOUBOREM Z MRÁKOVA
Režie: Vlastimil Dřímal
Placený pořad: 40,-Kč

NE 13.8.
9.15
Posezení při dechovce:
Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
Vedoucí: Jan Mleziva, Křest CD - Země má líbezná okolo Domažlic
10.30
Koncert dechové hudby VRCHOVANKA
Vedoucí: Petr Němec
11.45
Koncert dechové hudby DUPALKA
Vedoucí: Michal Jansa
13.00
Koncert dechové hudby HÁJENKA
Vedoucí: Miroslav Paleček

HLAVNÍ PROGRAM - Pódium pod Chodským hradem
SO 12.8.
10.00
MUZIKY DUDAJÍ, VESELE ZPÍVAJÍ ANEB ČTVERO DUDÁCKÝCH ZASTAVENÍ
Účinkují: Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic, Ledecká dudácká muzika, 1st Bohemian Highland Pipers, Gajdošská muzika Josefa Černíka
Režie a průvodní slovo: Josef Kuneš
14.00
NEJEN O LÁSCE ...
Účinkuje: Ledecká dudácká muzika
15.30
PÍSNĚ Z MORAVSKO-SLOVENSKÝCH KOPANIC A LUHAČOVSKÉHO ZÁLESÍ
Účinkuje: Gajdošská muzika Josefa Černíka
16.30
PÍSNIČKY ZE ŠUMAVSKÉHO PODLESÍ
Účinkuje: Pošumavská dudácká muzika ze Strakonic
19.30
S PÍSNIČKOU SE NESTÁRNE
Životní jubileum muzikantů Konrádyho dudácké muziky, jejích sólistů a hostů
Režie a průvodní slovo: Věra Rozsypalová
Placený pořad: 40,-Kč

NE 13.8.
10.00
LÍNÁ HUBA, HOLÝ NECHČESTÍ
Setkání vypravěčů a zpěváků pod hradem za doprovodu Domažlické dudácké muziky
Režie: Zdeněk Bláha, Moderuje: Věra Rozsypalová

HLAVNÍ PROGRAM - Náměstí před radnicí
PÁ 11.8.
17.00
JEDENÁCTÉ DOMAŽLICKÉ FECHTOVÁNÍ, HRANÍ A OHNĚ CHRLENÍ
Režie: Ivan Jakuš
18.00
SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU

HLAVNÍ PROGRAM - Pódium u penzionu v Baldovské ul.
SO 12.8.
10.00
Koncert dechové hudby VRCHOVANKA
Vedoucí: Petr Němec

NE 13.8.
10.30
ZA VESNICKÝMI MUZIKANTY
Harmonikové duo Josef a Ranata Pospíšilovi

HLAVNÍ PROGRAM - Atrium Chodského hradu
SO 12.8.
16.30
MISTR JINDŘICH JINDŘICH
130. výročí jeho narození připomene Zdeněk Bláha. V pořadu zazní zajímavé nahrávky písní a tanců, které Mistr zapsal v kraji pod Čerchovem

HLAVNÍ PROGRAM - Kino ČAKAN
SO 12.8.
18.00
JEŠTĚ HRAJOU DUDY
Filmové představení, dokument o dudách, dudácích a všech, kteří udržují tradici dudácké hudby nejen v Čechách

HLAVNÍ PROGRAM - Velký sál MKS
SO 12.8.
20.00
POUŤOVÁ VESELICE
Hraje dechová hudba HORALKA Václava Wiesnera
Vstupné: 50,-Kč

HLAVNÍ PROGRAM - Letní kino
NE 13.8.
14.30
VO TOM, JAK BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE
Účinkují: Národopisné soubory a dudácké muziky Chodska a jako hosté soubory z Chorvatska, Tvrdonic a Lotyšska. Pořad připravily: Jana Hojdová a Martina Morysková.
Moderují: Věra Táborská a Jana Kreuzová.
Placený pořad: 40,-Kč

HLAVNÍ PROGRAM - JARMAREČNÍ SCÉNA (před Ch. hradem)
SO 12.8.
10.00
Skupina historické hudby DEI GRATIA
10.30
Kejklíř VÍTEK
11.00
Poberounská hudební skupina TŘEHUSK, Písničky ze staré Prahy
11.30
Skupina historického šermu SAMOTÁŘI
12.00
Skupina historické hudby DEI GRATIA
12.30
Kejklíř VÍTEK
13.00
Poberounská hudební skupina TŘEHUSK, Kuplety staropražských jarmarků
13.30
Skupina historického šermu SAMOTÁŘI
14.00
Poberounská hudební skupina TŘEHUSK, Staropražské písničky (nejen) od Vltavy
15.00
Kejklíř VÍTEK
15.30
Skupina historické hudby DEI GRATIA
17.30
Skupina historického šermu SAMOTÁŘI
18.00
Kejklíř VÍTEK
18.30
Skupina historické hudby DEI GRATIA

NE 13.8.
10.00
Skupina historické hudby DEI GRATIA
10.30
Kejklíř VÍTEK
11.00
Skupina historického šermu MIZERNÍ ŽOLDÁCI
11.30
Kejklíř VÍTEK
12.00
Skupina historické hudby DEI GRATIA
12.30
Skupina historického šermu MIZERNÍ ŽOLDÁCI

DOPROVODNÝ PROGRAM
CÍRKEVNÍ OBŘADY
Sobota 12.8. 10.00 hod
SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
Celebruje Msgre. ThDr. Josef Koukl, emeritní biskup litoměřický
Neděle 13.8. 8.00 hod
ARCIDĚKANSKÝ KOSTEL - MŠE SVATÁ
Neděle 13.8.2006 10.00 hod
SLAVNÁ MŠE SVATÁ NA VAVŘINEČKU
Kostelík na Vavřinečku bude otevřen po oba dny od 9.00 do 15.00 hod Kyvadlová doprava na Vavřineček bude zajištěna po oba dny firmou TURBUS od 8.30 hod z Havlíčkovy ulice - zastávka ČSAD
STAROČESKÝ JARMARK
Náměstí, ul. Msgre.B.Staška, část Chodské ul.
Sobota 12.8. - neděle 13.8.
JARMARK - ULICE HRUŠKOVA A WALDHEGEROVA
PONOCNÝ NA DOMAŽLICKÉM NÁMĚSTÍ
Pátek 11.8. ve 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00 hod
Sobota 12.8. ve 20.00, 21.00, 22.00, 23.00, 24.00 hod
Neděle 13.8. ve 20.00, 21.00 a 22.00 hod
MUZEUM CHODSKA V DOMAŽLICÍCH
CHODSKÝ HRAD
GALERIE BRATŘÍ ŠPILLARŮ
MUZEUM J.JINDŘICHA
Sobota 12.8. - neděle 13.8. 9.00-17.00 hod
DOMAŽLICKÁ VĚŽ
Pátek 11.8. 9.00-12.00/13.00-01.00 hod
Sobota 12.8. 9.00-01.00 hod
Neděle 13.8. 9.00-16.00 hod
CHODSKÁ HYJTA V MRÁKOVĚ
Sobota 12.8. 15.00 hod
Odjezd autobusu do Mrákova ve 14.30 hodin z autobusového nádraží v Poděbradově ul. - stanoviště č. 1, odvoz zpět po skončení programu
LETNÍ KINO
Umělecká agentura ABEL Sobota 12.8. 9.00 - 18.00 hod
PÁRTY PRO VŠECHNY - ZÁBAVNÝ PROGRAM
LETNÍ KINO
FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ - ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU
Nová česká komedie podle scénáře Michala Viewegha
Sobota 12.8. 21.00 a 23.57 hod
Neděle 13.8. 21.00 hod
HISTORICKÝ PARNÍ VLAK
Sobota 12.8 - neděle 13.8.
Vlak bude jezdit z Domažlic do Furth i.W.a zpět, jízdní řád bude k dispozici v Městském informačním centru
POUŤOVÉ ATRAKCE NA SOKOLIŠTI
VÝSTAVA - REFEKTÁŘ KLÁŠTERA AUGUSTINIÁNŮ
Výstava fotografií FOTOKLUBU při MKS Domažlice
Úterý 8.8. versnisáž 16.00 hod
Středa 9.8. - pátek 11.8. 9.00-17.00 hod
Sobota 12.8. 9.00-18.00 hod
Neděle 13.8. 9.00-15.00 hod
Pondělí 14.8 9.00-17.00 hod
VÝSTAVA - AREÁL BÝV. AUTOŠKOLY POD VAVŘINCEM
OKRESNÍ ORGANIZACE ČESKÉHO SVAZU
CHOVATELŮ DOMAŽLICE
Výstava drobného zvířectva
Sobota 12.8. 8.00-18.00 hod, Neděle 13.8. 8.00-15.00 hod
VÝSTAVY - PAVILON GYMNÁZIA J.Š.BAARA
Výstava modelů hub (Pivovarská ul. 323)
Sobota 12.8. 9.00-17.00 hod, Neděle 13.8. 9.00-15.00 hod
Výstava zvířat biologicko - chovatelského kroužku
Sobota 12.8. 9.00-17.00 hod, Neděle 13.8. 9.00-15.00 hod
VÝSTAVA MODELOVÉHO ŽELEZNIČNÍHO KOLEJIŠTĚ
VÝSTAVA ŽELEZNIČNÍCH MODELŮ ve velikosti H0 na ploše 50 m2
Máchova 134, Domažlice (2. ulice nad pouťovými atrakcemi cca 100 m - vlevo), informace mobil: 723 246 882
Sobota 12.8. 9.00-19.00 hod, Neděle 13.8. 9.00-18.00 hod
KUCHYNĚ DOMU PENZIONU PRO DŮCHODCE
Baldovská ul. 638 v Domažlicích nabízí chutné POUŤOVÉ OBĚDY (tel. 379 778 275)
Sobota 12.8. - neděle 13.8. do 13.00 hod
PARKOVIŠTĚ FONTÁNA DOMAŽLICE - OPEN AIR
ROCK NIGHT Pátek 11.8. 20.00 hod
U2 revival (Brno)
JAKOBIČ (Domažlice)
TRAMBUS (Postřekov)
FONTÁNA CLUB DOMAŽLICE - OPEN AIR
Neděle 13.8. 16.00 hod ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA
(v případě nepříznivého počasí v prostorách diskotéky)
HOTEL KALOUS DOMAŽLICE Masarykova ulice
Pátek 11.8. 19.00 hod POSEZENÍ VE DVOŘE hraje Václav Žákovec
Sobota 12.8. 19.00 hod SKUPINA PSANEC KID A SPOL.
RESTAURACE U KOCOURA Havlíčkova 149
Pátek 11.8. 21.00 hod MOBYDICK beat či nebeat
Sobota 12.8.
15.00 hod Dechová hudba HORALKA Václava Wiesnera
21.00 hod COUNTRY DĚDOWS
Neděle 13.8.
14.30 hod Dechová hudba HORALKA Václava Wiesnera
20.00 hod Skupina TREND

Městské informační centrum Domažlice
a
Městské kulturní středisko Domažlice, Kamil Jindřich

Informace:
Městské informační centrum Domažlice
Náměstí Míru 51, 344 01 Domažlice
tel/fax. 379 72 58 52
e-mail: infocentrum@mesto-domazlice.cz
www.domazlice.info
www.chodskeslavnosti.cz
www.idomazlice.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 08.08.2006 v 19:02 hodin
Copyright 1998-2017 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
Sněhové zpravodajství
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba